122 804

  • Serverade gäster

Fika?

Hur kan vi hjälpa dig?

+468 – 410 367 90 hej@konceptochevent.se

Om oss

Därför blev vi till

Under hösten 2012 bestämde sig vår grundare för att skapa Sveriges mest effektiva eventbyrå. Idén hade sitt ursprung i en trög eventbransch där ledtiderna var långa, offerterna otydliga och priserna höga.

Det som av konkurrenterna kallades kreativt blev ineffektivt, dyrt och tidskrävande. Koncept & Event kom till och vi ville annorlunda. Grunden i konceptet var att hela tiden erbjuda bästa tänkbara service för våra kunder.

Vi skulle vara snabbare och mer prisvärda än våra konkurrenter. Vi ville också vara tydliga så att kunderna hela tiden skulle känna sig trygga över vårt erbjudande – veta vad dem beställt och vad det skulle kosta.

Uppdraget blev att skapa en eventbyrå som var snabb, kostnadseffektiv, tydlig och närvarande i vår kundrelation. Det valde vi att sammanfatta som effektivt och eftersom bara bäst är bra nog för oss blev vårt uppdrag att bygga Sveriges mest effektiva eventbyrå.

Vi som jobbar

Robert Sundén

Försäljningrobert@konceptochevent.se+4673 342 13 70

Amanda Sjöström

Projektledareamanda@konceptochevent.se+4670 419 93 53

Pixine Lyckner

Projektledarepixine@konceptochevent.se+4673 323 13 13

Fredric Gustafsson

Kommunikationfredric@konceptochevent.se+4673 522 00 24

Viktor Ekström

Säljchef & Partnerviktor@konceptochevent.se+4670 570 56 40

Nathalie Nikitin

Projektledarenathalie@konceptochevent.se+4673 396 41 24

Karolina Martin

Projektledarekarolina@konceptochevent.se+4673 610 78 72

Niklas Åström

VD & Grundareniklas@konceptochevent.se+4670 818 27 88

Vill du veta mer?

Kontakta oss så berättar vi mer.

Feeling idag

Standard
Summer mode
Feeling green
×

Vi bjuder på fika!

Vill du veta mer om Koncept & Event, söka jobb hos oss eller bara träffa vår vakthund Coco? Hör av dig så ses vi på en fika på vårt kontor!